O nas

Założyciele

 

Jako rodzice córki i trzech synów, wiemy dobrze, że trwałe szczęście dziecka zależy przede wszystkim od doświadczenia prawdziwej i zdrowej miłości w rodzinie. Staramy się więc zasłużyć na miano „Przedszkola Rodzinnego”, poprzez wspieranie rodziców w ich wychowawczej trosce, jak również poprzez zapewnienie naszym Promyczkom klimatu rodzinnego ciepła i bezpieczeństwa.

Wiek przedszkolny to najważniejszy okres w życiu człowieka. To wtedy właśnie najintensywniej krystalizuje się jego osobowość. Stąd wypływa nasze staranie o tworzenie najlepszych warunków do pełnego rozwoju naszych wychowanków, w szczególności zaś do ich właściwego rozwoju emocjonalnego. Ten rozwój zapewniają trzy najważniejsze dla nas rzeczywistości – miłość, odpowiedzialność oraz indywidualne podejście do każdego dziecka. Robimy wszystko, by dzieci w „Promyku” były bezgranicznie kochane, wychowywane do odpowiedzialności za siebie i innych oraz były przyjmowane z całym bogactwem „swojej jedynej i niepowtarzalnej historii”

Justyna i Piotr Kowalewscy

portfolio_6

Justyna Kowalewska

 • założyciel Przedszkola „Promyk”, mgr nauk o rodzinie, oligofrenopedagog
portfolio_6

Piotr Kowalewski

 • założyciel Przedszkola „Promyk”, magister sztuki, aktor, reżyser i dyrektor Teatru Węgrzyna w Ełku

Nasze metody

Metoda Montessori

Pedagogika Montessori jest jedyną pedagogiką, która opiera się na duchowym planie rozwoju dziecka. Poprzez wprowadzenie tej metody wspomagamy rozwój indywidualizmu oraz unikalnych cech osobowości każdego dziecka. Wspomaga rozwijaniu się kreatywności, zdolności do podejmowania własnych decyzji, logicznemu myśleniu, a także przekonaniu o swojej wartości. Metoda Montessori to sześć działów takich jak: życie codziennie, sensoryka (rozwijanie zmysłów), edukacja muzyczna, kulturowa, matematyczna, językowa. Praca w naszym przedszkolu opiera się na głównym przesłaniu pedagogicznym Marii Montessori: „Pomóż mi zrobić to samemu”. Nie wyręczamy dzieci w czynnościach dnia codziennego. Pragniemy by doświadczały, poznawały wszystkimi zmysłami jednocześnie dostawały od nauczycieli wsparcie gdy tego potrzebują oraz poczucie bezpieczeństwa.

Korzyści

 • Dzieci używają ok. 4000 słów
 • Poznają w naturalny sposób struktury gramatyczne języka
 • Są pozytywnie zachęcane do komunikacji
 • Kreatywnie wykorzystują zdobyte umiejętności

Metoda Weroniki Sherborne

Nazwa metody odzwierciedla jej główne założenia, a mianowicie rozwijanie za pomocą ruchu świadomości własnego ciała i otaczającej nas przestrzeni, usprawnianie ruchowe, dzielenie przestrzeni z innymi osobami oraz nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu za pomocą ruchu i dotyku. Udział w zajęciach prowadzonych metodą Weroniki Sherborne wpływa stymulująco na rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dziecka, co potwierdzają liczne przeprowadzone badania (Bogdanowicz, Kasica 2003)

Korzyści

 • Uczymy nowego języka poprzez zabawę
 • Wspieramy dzieci w rozwoju wiedzy i zainteresowań
 • Budujemy solidną podstawę do nauki kolejnych języków
 • Wspiera ogólny rozwój dziecka: umiejętności społeczne, poczucie własnej wartości i kreatywność
 • Uczymy bezpiecznego korzystania z narzędzi interaktywnych

O placówce

Nowoczesna kuchnia

W przedszkolu „Promyk” staramy się aby zapewnić jak najlepsze warunki dla prawidłowego rozwoju Państwa dziecka. Nasze przedszkole posiada własną kuchnię, która codziennie zaopatrywana jest w nowe produkty spożywcze. Dzięki temu przygotowywane posiłki są zawsze świeże, zdrowe i różnorodne.

Sala muzyczna

Rozwój zdolności i słuchu muzycznego od najmłodszych lat jest ważny dla rozwoju dziecka. Na naszych zajęciach dzieci kształtują swoje zdolności muzyczne, rozwijają swój talent i wrażliwość muzyczną. Nasze przedszkole sprostało temu wyzwaniu i posiada nowoczesną, dobrze urządzoną salę muzyczną, dzięki której wasze pociechy będą mogły rozpocząć przygodę z muzyką i rytmiką.

Sala gimnastyczna

Nowoczesna i wyposażona sala, na której dzieci będą mogły rozwinąć umiejęność gry w piłki nożną i uprawiać zdrowotną gimnastykę korekcyjną, która jest zbawienna w rozwoju zdrowych kości i walki z otyłością.